Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Wrangler Rubicon JK, размер 255/75R17

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Wrangler Rubicon JK, размер 255/75R17

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_0599.jpeg Прегледи:0 Размер:1.33 МБ ID:6947173 Привет Колеги,

    Днес имах проблем в една недълбока кал, но на приятен байр с листа. Блокажи, бавни и тн. не помогнаха, накрая се оправих с лебедка.
    Забелязах обаче, че гумите въобще не се почистваха от калта, каквото и да правех, това ме доведе на мисълта дали в близко време да не мисля за нещо ново.

    Говорим за гуми за Wrangler Rubicon JK, стоков, размер 255/75R17. Към момента съм с Американски, DOT 08/22, GoodYear Wrangler Duratrac RT (водят ги Rough Terrain) - качил съм и снимка от днес, след като излязох. За момента ми се иска да остана със стандартните ми джанти и за това гледам и този размер, по калкулатор мисля излиза 32,2 инча.

    Въпроса е, ако трява да се сменят, с какво да бъде на този размер, като търся възможно най-доброто? Кара се горе-долу по равно на пътя/извън пътя.

    P.S. За капак на слизане, явно на останки от оградна мрежа, услях да спукам две от въпросните гуми. Тук нямам опит и предполам, какъвто и да е бранда, пак щеше да се спука. Все пак ме свалиха от гората безпроблемно.

  • #2
    BAJA BOSS® A/T

    PREMIUM EXTREME HYBRID ALL-TERRAIN TIRE LT255/85R17


    Е това ако намериш
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Попринци уж настоящите ми ги дават добри и са относително нови, до момента са се държали прилично навсякъде, но днес ми се прииска в калта да са малко по-добри.

      Това им е е официалната информация:
      https://www.goodyear.com/en_US/tires...-rt/24913.html

      Коментар


      • #4
        Mickey Thompson са много добър вариант, не бях се сетил. Още повече на 85. Предполагам дори няма нужда да питам дали това, че са на 85 височина ще е ок.
        Последно редактирано от smirnofster; 12-12-23, 19:23.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          И да опира малко няма да е драстично,нищо което не може да се оправи с нагряване,среден размер чук или малкия флекс

          Взимаш правилните гуми и после ги наритваш да влязат,аз поне така направих

      • #5
        Mickey Thompson Baja Boss LT255/85r17 е интересна и супер привлекателна гума, главно заради размера - същата 10" широчина, почти 35" височина. Ако може да се купи на разумна цена тук, аз веднага бих се метнал. В този ред на мисли, обаче, размера ще е и основната съществена разлика с дуратрака, който имаш. Дуратрака от своя страна, е една от най-универсалните и хубави гуми за автомобил, който се кара и офф и он роуд, в държава в която зимата вали сняг... А за да не е пълна с кал гумата от снимката си трябва MT гума и то не каква да е... Не задължително супер агресивен супер суампер, но някои МТ-та се чистят изненадващо по-добре от всички останали. С МТ-та да се кара цяла година няма никаква драма, но в крайна сметка, ако колата е за всичко, 300 дни ще е малко по-зле на пътя, 60 дни извън пътя нама да има никаква разлика и в 5 кални дни ще има малко предимство в калта...

        Т.е. ако искаш по-високи гуми - супер, Бахата са страхотни, но вероятно тук по-лесно ще намериш нещо в размер 285/75r17. Ако не е целта да сменяш размера - имаш чудесни гуми, няма какво да ги мислиш докато не се изтъркат, и после, вероятно пак това ще е най-добрия избор
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #6
          Найстина Baja Boss е ТОП заради размера, в този ред на мисли дали няма да опира леко. До колкото знам, фабрично Рубикона има лифт спрямо Спорт и Сахара, но минимален. Предполагам и за това влиза по-висока гума, отколкото при другите две модификации.
          ixerunner предполагам си визираш 255/75r17, не 285.
          Честно казано си прав за разпределението на дните, и предпочитам да съм сигурен в безопастността на джипа (често се возим цялото семейство с децата и на път и извън него).

          Гледайки Бахата на 85 височина, се замислих за среден вариант - 255/80r17. На този размер намерих следните модели, някакво мнение за тях? Стават ли, за това което съм описал и стават ли за зимата, както моя Дуратрак?

          255/80R17

          Toyo Open Country R/T Trail

          Toyo Open Country M/T

          Cooper Discoverer ST MAXX

          Yokohama Geolandar M/T G003

          YOKOHAMA GEOLANDAR X-AT G016 POR

          BFGoodrich HD-Terrain T/A KT

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от smirnofster Преглед на мнение
            Найстина Baja Boss е ТОП заради размера, в този ред на мисли дали няма да опира леко. До колкото знам, фабрично Рубикона има лифт спрямо Спорт и Сахара, но минимален. Предполагам и за това влиза по-висока гума, отколкото при другите две модификации.
            ixerunner предполагам си визираш 255/75r17, не 285.
            Честно казано си прав за разпределението на дните, и предпочитам да съм сигурен в безопастността на джипа (често се возим цялото семейство с децата и на път и извън него).

            Гледайки Бахата на 85 височина, се замислих за среден вариант - 255/80r17. На този размер намерих следните модели, някакво мнение за тях? Стават ли, за това което съм описал и стават ли за зимата, както моя Дуратрак?

            255/80R17

            Toyo Open Country R/T Trail

            Toyo Open Country M/T

            Cooper Discoverer ST MAXX

            Yokohama Geolandar M/T G003

            YOKOHAMA GEOLANDAR X-AT G016 POR

            BFGoodrich HD-Terrain T/A KT
            За тези модели за моите нужди някакви коментари?

            Коментар


            • MoridinBG
              MoridinBG коментира
              Редактиране на коментар
              Реши първо АТ ли, МТ ли, RT ли, всичките са доста различни...

            • smirnofster
              smirnofster коментира
              Редактиране на коментар
              МТ са ми последен пристън. Като цяло RT или AT, които да стават на първо място за зимата (ще ги карам всесезонно), на второ място да са ок за извън пътя и на трето за пътя. Горе-долу така подреждам приоритетите.

          • #8
            Търси мнения из подфорума,че така зададен въпроса си е тема та дрънка
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X